Zmiany w firmach

Eko-Okna usprawniają

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
09-02-18

EKO-OKNA wdrażają systemy utrzymania ruchu. Głównym celem jest zapewnienie płynnej realizacji zleceń produkcyjnych przede wszystkim dzięki utrzymaniu dostępności i pracy maszyn. Fabrykę w Kornicach tworzą 4 hale wyposażone z w pełni zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi.

W zakładzie wdrożono system CMMS (Computerised Maintenance Management Systems), zarządzający historią napraw, harmonogramami przeglądów, zapasami części, dokumentacją, zasobami i bezpieczeństwem maszyn, urządzeń, infrastruktury technicznej oraz pojazdów. CMMS umożliwia wymianę danych i komunikację między jego elementami. Za pomocą aplikacji informacja o problemie dociera do w ciągu 5 sekund, od razu z danymi osoby, która usterkę rozwiąże.

Utrzymanie ruchu wspomagać będzie także MES (System Realizacji Produkcji), przeznaczony wyłącznie dla pracowników działu produkcyjnego. Rozwiązania MES są to technologie informatyczne połączone z elementami automatyki. Służą one przede wszystkim monitorowaniu procesów produkcyjnych oraz pozyskiwaniu niezbędnych informacji o nich. Pracownik produkcyjny będzie m.in. śledzić bieżące procesy produkcyjne, informacje o wydajności poszczególnych maszyn i linii. Otrzyma informacje o przestojach oraz ich przyczynach. System MES będzie wsparciem w procesie decyzyjnym obejmującym planowanie zadań produkcyjnych, jak i przekazywanie ich do realizacji.

Zdjęcie: Adventure Media

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

24.05.2018 Dodatek mieszkaniowy już kosztuje nas miliardy

Portal RynekPierwotny.pl przyjrzał się otrzymywanym przez Polaków dofinansowaniom do mieszkania. Dodatek mieszkaniowy pojawił się w 1994 roku.... więcej »

24.05.2018 Anonimizacja przedsiębiorstwa: przeniesienie spółki za granicę

Polski ustawodawca w sposób permanentny zwiększa biurokrację, obowiązki przedsiębiorców oraz wprowadza to coraz większe restrykcje... więcej »

24.05.2018 Różnice kursowe gdy wypłata dywidendy w EURO

Dywidenda nie jest kosztem podatkowym, w związku z czym różnice kursowe powstałe z tytułu jej wypłaty nie mają wpływu na dochód do... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE