Zmiany w firmach

Nabytek Press Glassu SA

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
08-09-17

Press Glass informuje, że w dniu 16 sierpnia Press Glass NA Inc., spółka córka firmy Press Glass SA, wykupiła 100% kapitału akcyjnego Dynamics Inc., z siedzibą w USA w stanie Karolina Północna.

Glass Dynamics jest producentem szyb zespolonych dla budownictwa i specjalizuje się w przeszkleniach fasad. Ma zakład produkcyjny o powierzchni 9 tys. m2, gdzie rocznie wytwarza 150 tys. m2 szyb zespolonych i pojedynczych wysokoprzetworzonych. Zatrudnia 130 pracowników i osiąga roczne obroty na poziomie 18 mln dolarów.

Spółka Press Glass SA prowadzi działalność w zakresie przetwórstwa szkła płaskiego dla budownictwa w Europie, Ameryce Północnej i Azji. W 10 zakładach produkcyjnych w Europie w Polsce, Wielkiej Brytanii i Chorwacji. Rocznie przetwarza 15 milionów m2 szkła bazowego, a produkcja przekracza 6,5 mln m2 szyb zespolonych. Firma wytwarza również szyby dla producentów paneli solarnych i fotowoltaicznych.

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

 

Newsy

19.09.2017 Podatek VAT: liczymy marżę przy zakupie/sprzedaży towarów używanych

Przy liczeniu marży na potrzeby VAT od otrzymanej ceny sprzedaży należy wydatki związane z zakupem, ale przekazane poprzedniemu sprzedawcy, a... więcej »

19.09.2017 Darowizna samochodu osobowego na otwarcie firmy

Co do zasady amortyzacja środków trwałych otrzymanych nieodpłatnie nie jest kosztem uzyskania przychodu. Wyjątkiem są te środki trwałe,... więcej »

19.09.2017 Zagraniczne usługi około-budowlane bez podatku u źródła

Podatkiem u źródła obarczone są m.in. usługi doradcze, zarządzania czy kontroli jak też inne o podobnym charakterze. W katalogu tym nie... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE