Szkolenia

Rok nowości Ponzio

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
07-02-18

Firma Ponzio pod hasłem: Rok Nowości rozpoczęła cykl konferencji dla producentów stolarki aluminiowej. Pierwsze spotkanie miało miejsce w dn. 11 - 12 stycznia w Kazimierzu Dolnym i zgromadziło partnerów tego systemodawcy z rejonu Polski południowo-wschodniej.

Wśród omawianych rozwiązań znalazły się systemy: przeciwpożarowy Ponzio PE78EI w klasie EI30, ścian osłonowych Ponzio PF152 ppoż., okienno-drzwiowy bez izolacyjności termicznej Ponzio PE50 (do konstrukcji wewnętrznych), wewnętrznych ścianek, drzwi i witryn Ponzio OF90, okienny Ponzio PE96 Passive (do budownictwa energooszczędnego i pasywnego) oraz Ponzio PE78NHI.

W obszernej prezentacji poruszane były także zagadnienia związane z odpornością na włamanie (dwukierunkowo mocowane listwy antywłamaniowe), przewietrzanie: okno odstawne równolegle, ruchome żaluzje przeciwsłoneczne w systemie Ponzio Sun Protect oraz estetyką (wąski słupek centralny w systemie SL1600tt, rozwiązanie fasadowe PF152 SLIM).

Wszystkie rozwiązania znalazły swoje odzwierciedlenie na specjalnie wykonanych prototypach konstrukcji, które można było obejrzeć i przetestować ich działanie. Część merytoryczną konferencji uzupełniły prezentacje przedstawicieli z Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie pt. „Zadania producentów i upoważnionych jednostek (notyfikowanych lub akredytowanych) w procesie oceny wyrobów na potrzeby oznakowania CE i B."

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

24.05.2018 Dodatek mieszkaniowy już kosztuje nas miliardy

Portal RynekPierwotny.pl przyjrzał się otrzymywanym przez Polaków dofinansowaniom do mieszkania. Dodatek mieszkaniowy pojawił się w 1994 roku.... więcej »

24.05.2018 Anonimizacja przedsiębiorstwa: przeniesienie spółki za granicę

Polski ustawodawca w sposób permanentny zwiększa biurokrację, obowiązki przedsiębiorców oraz wprowadza to coraz większe restrykcje... więcej »

24.05.2018 Różnice kursowe gdy wypłata dywidendy w EURO

Dywidenda nie jest kosztem podatkowym, w związku z czym różnice kursowe powstałe z tytułu jej wypłaty nie mają wpływu na dochód do... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE