Realizacje

Press Glass w Sztokholmie

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
08-01-18

Jedną z interesujących realizacji, w której udział ma Press Glass, jest Scandic Continental Hotel w Sztokholmie. Wzniesiony pod koniec XIX w. obiekt jest - po kolejnych zmianach - hotelem, stacją metra, apartamentowcem i centrum konferencyjnym. W inwestycji wykorzystano ok. 3,6 tys. m² szyb fasadowych wyprodukowanych przez tę firmę.

Współczesny Scandic Continental tworzą 4 bryły o różnej wysokości, z pochyłymi fasadami i licznymi przeszkleniami. Najniższa, skierowana na ulicę Vasagatan, ma 8 pięter i wysokość 34 m, najwyższa, usytuowana w przeciwległym narożniku, 17 pięter i 67 m. Na dachu jednej z nich utworzono taras, z którego można podziwiać panoramę miasta.

Ukształtowanie fasady tzw. reliefowej sprawia, że wygląda ona różnie, w zależności od kąta patrzenia. Na potrzeby tego projektu przygotowano system elewacji aluminiowo-szklanych. Konstrukcja wypełniona jest trójwarstwowym oszkleniem strukturalnym wyprodukowanym w Press Glassie oraz wapieniem jurajskim. Fasada, o wysokiej izolacyjności cieplnej, składa się m.in. z dwukomorowych hartowanych i laminowanych szyb zespolonych ze szkłem selektywnym typu 70/41.

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

17.01.2018 Ochrona danych osobowych kontra przedsiębiorca

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych, które wchodzi w życie już niebawem, bo w maju, nakłada sporo nowych obowiązków na... więcej »

16.01.2018 Inwestycja w mieszkanie. Rekordowa sprzedaż za gotówkę

Inwestycja w mieszkanie coraz częściej w gotówce? Tak przynajmniej wynika z danych przedstawionych przez Open Finance. Okazuje się, że na... więcej »

16.01.2018 Jak roboty zmienią pracę w księgowości?

EY opublikował wyniki badania „Robot w służbie księgowości”. 67% jego respondentów jest przekonanych, że nowe technologie będą miały... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE