Realizacje

Press Glass w Sztokholmie

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
08-01-18

Jedną z interesujących realizacji, w której udział ma Press Glass, jest Scandic Continental Hotel w Sztokholmie. Wzniesiony pod koniec XIX w. obiekt jest - po kolejnych zmianach - hotelem, stacją metra, apartamentowcem i centrum konferencyjnym. W inwestycji wykorzystano ok. 3,6 tys. m² szyb fasadowych wyprodukowanych przez tę firmę.

Współczesny Scandic Continental tworzą 4 bryły o różnej wysokości, z pochyłymi fasadami i licznymi przeszkleniami. Najniższa, skierowana na ulicę Vasagatan, ma 8 pięter i wysokość 34 m, najwyższa, usytuowana w przeciwległym narożniku, 17 pięter i 67 m. Na dachu jednej z nich utworzono taras, z którego można podziwiać panoramę miasta.

Ukształtowanie fasady tzw. reliefowej sprawia, że wygląda ona różnie, w zależności od kąta patrzenia. Na potrzeby tego projektu przygotowano system elewacji aluminiowo-szklanych. Konstrukcja wypełniona jest trójwarstwowym oszkleniem strukturalnym wyprodukowanym w Press Glassie oraz wapieniem jurajskim. Fasada, o wysokiej izolacyjności cieplnej, składa się m.in. z dwukomorowych hartowanych i laminowanych szyb zespolonych ze szkłem selektywnym typu 70/41.

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

21.03.2018 Konsekwencje błędnego rozliczenia VAT od usług budowlanych

Co się stanie, gdy sprzedawca naliczy VAT na fakturze, która tego podatku nie powinna zawierać? Podatek ten jest zobowiązany zapłacić do... więcej »

21.03.2018 Wszczęcie "podstępem" postępowania karnego skarbowego

Fiskus musi informować podatnika o swoich działaniach, a nie go zaskakiwać. Tak ostatnio uznał NSA. Sprawa tyczyła się skutecznego... więcej »

21.03.2018 Ulga mieszkaniowa: czym jest remont domu?

W ramach ulgi mieszkaniowej może rozliczyć m.in. remont domu, czyli prace remontowe mające miejsce w bryle budynku mieszkalnego, w tym także... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE