Imprezy

Gospodarka i architektura na Budmie

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
04-01-18

Podczas tegorocznych targów Budma odbędą się m.in. II Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury oraz Dni Inżyniera Budownictwa.

Wśród poruszonych tematów znajdą się: nowe przepisy, założenia programu „Krajowego Zasobu Nieruchomości", konkurencyjność polskich firm budowlanych na rynkach zagranicznych. Przedstawicieli branży stolarki budowlanej z pewnością zainteresuje dyskusja, której uczestnicy będą się starali odpowiedzieć na pytanie, czy automatyzacja produkcji i eksport są szansą na stały rozwój polskich firm. Poruszony zostanie również niezwykle aktualny temat, jakim jest przyszłość kadry pracowniczej i fachowców, których zaczyna brakować na polskim rynku budownictwa.

Przede wszystkim do architektów zaś będą skierowane informacje dotyczące BIM. Building Information Modeling, w skrócie, możliwość zbudowania trójwymiarowego obiektu w wirtualnej przestrzeni, oznacza nową koncepcję zarządzania inwestycją na wszystkich jej etapach – od planowania projektu, aż po zakończenie budowy. Dzięki temu w prosty sposób znikają problemy związane z koordynacją międzybranżową, co wpływa na oszczędności zarówno czasu, jak i kosztów.

II Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury oraz Dni Inżyniera Budownictwa rozpocznie się już pierwszego dnia targów Budma, czyli 30 stycznia, w Poznaniu.

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

21.03.2018 Konsekwencje błędnego rozliczenia VAT od usług budowlanych

Co się stanie, gdy sprzedawca naliczy VAT na fakturze, która tego podatku nie powinna zawierać? Podatek ten jest zobowiązany zapłacić do... więcej »

21.03.2018 Wszczęcie "podstępem" postępowania karnego skarbowego

Fiskus musi informować podatnika o swoich działaniach, a nie go zaskakiwać. Tak ostatnio uznał NSA. Sprawa tyczyła się skutecznego... więcej »

21.03.2018 Ulga mieszkaniowa: czym jest remont domu?

W ramach ulgi mieszkaniowej może rozliczyć m.in. remont domu, czyli prace remontowe mające miejsce w bryle budynku mieszkalnego, w tym także... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE