Gospodarka

Fotowoltaika od Electrotile

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
04-08-17

Lubelska firma Electrotile otrzymała 12 mln zł dotacji na produkcję inteligentnych okien, żaluzji przetwarzających energię słoneczną na prąd i blachodachówek ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi. Dotacja została przyznana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym prowadzone będą badania przemysłowe i prace rozwojowe nad nowymi produktami i technologiami.

Blachodachówki mają cechować: duża moc, niska waga, duża przewodność cieplna oraz możliwość zmiany kąta nachylenia ogniwa w stosunku do blachodachówki. Okna dachowe ze zintegrowaną żaluzją fotowoltaiczną będą wyczuwać, kiedy mieszkańcy wychodzą z domu i ustawi się wtedy ku słońcu. Żaluzje fotowoltaiczne pionowe będą zaś montowane wewnątrz pomieszczeń.

Spółka podpisała listy intencyjne z wyspecjalizowanymi producentami m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce, którzy będą wprowadzali wyroby na swoje rynki. W planach jest zakup ok. 7 tys. m2 gruntu, na którym stanąć ma budynek Centrum B+R. Znajdzie się w nim laboratorium o planowanej powierzchni 1,5 tys. m2 oraz takie samo laboratorium konstrukcyjne. Zatrudnienie znajdzie ok. 30 inżynierów.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

 

Newsy

23.10.2017 Pokolenie 55+ zwiększa zakupy w internecie

Zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością i to zarówno wśród młodszych, jak i pośród dojrzałych kupujących. Z danych... więcej »

23.10.2017 Czego najczęściej dotyczą porady prawne dla studentów?

Praktyka Akademickiej Poradni Prawnej na Uniwersytecie Warszawskim dowodzi, że udzielane studentom porady prawne najczęściej mają związek... więcej »

23.10.2017 Bezpieczeństwo żywności na świecie: Indeks 2017

Polska zajmuje 27 miejsce pośród 113 krajów monitorowanych przez Światowy Indeks Bezpieczeństwa Żywnościowego. Tym samym znajduje się w... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE