Gospodarka

Fotowoltaika od Electrotile

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
04-08-17

Lubelska firma Electrotile otrzymała 12 mln zł dotacji na produkcję inteligentnych okien, żaluzji przetwarzających energię słoneczną na prąd i blachodachówek ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi. Dotacja została przyznana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym prowadzone będą badania przemysłowe i prace rozwojowe nad nowymi produktami i technologiami.

Blachodachówki mają cechować: duża moc, niska waga, duża przewodność cieplna oraz możliwość zmiany kąta nachylenia ogniwa w stosunku do blachodachówki. Okna dachowe ze zintegrowaną żaluzją fotowoltaiczną będą wyczuwać, kiedy mieszkańcy wychodzą z domu i ustawi się wtedy ku słońcu. Żaluzje fotowoltaiczne pionowe będą zaś montowane wewnątrz pomieszczeń.

Spółka podpisała listy intencyjne z wyspecjalizowanymi producentami m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce, którzy będą wprowadzali wyroby na swoje rynki. W planach jest zakup ok. 7 tys. m2 gruntu, na którym stanąć ma budynek Centrum B+R. Znajdzie się w nim laboratorium o planowanej powierzchni 1,5 tys. m2 oraz takie samo laboratorium konstrukcyjne. Zatrudnienie znajdzie ok. 30 inżynierów.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

21.03.2018 Konsekwencje błędnego rozliczenia VAT od usług budowlanych

Co się stanie, gdy sprzedawca naliczy VAT na fakturze, która tego podatku nie powinna zawierać? Podatek ten jest zobowiązany zapłacić do... więcej »

21.03.2018 Wszczęcie "podstępem" postępowania karnego skarbowego

Fiskus musi informować podatnika o swoich działaniach, a nie go zaskakiwać. Tak ostatnio uznał NSA. Sprawa tyczyła się skutecznego... więcej »

21.03.2018 Ulga mieszkaniowa: czym jest remont domu?

W ramach ulgi mieszkaniowej może rozliczyć m.in. remont domu, czyli prace remontowe mające miejsce w bryle budynku mieszkalnego, w tym także... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE