Gospodarka

Fotowoltaika od Electrotile

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
04-08-17

Lubelska firma Electrotile otrzymała 12 mln zł dotacji na produkcję inteligentnych okien, żaluzji przetwarzających energię słoneczną na prąd i blachodachówek ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi. Dotacja została przyznana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym prowadzone będą badania przemysłowe i prace rozwojowe nad nowymi produktami i technologiami.

Blachodachówki mają cechować: duża moc, niska waga, duża przewodność cieplna oraz możliwość zmiany kąta nachylenia ogniwa w stosunku do blachodachówki. Okna dachowe ze zintegrowaną żaluzją fotowoltaiczną będą wyczuwać, kiedy mieszkańcy wychodzą z domu i ustawi się wtedy ku słońcu. Żaluzje fotowoltaiczne pionowe będą zaś montowane wewnątrz pomieszczeń.

Spółka podpisała listy intencyjne z wyspecjalizowanymi producentami m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce, którzy będą wprowadzali wyroby na swoje rynki. W planach jest zakup ok. 7 tys. m2 gruntu, na którym stanąć ma budynek Centrum B+R. Znajdzie się w nim laboratorium o planowanej powierzchni 1,5 tys. m2 oraz takie samo laboratorium konstrukcyjne. Zatrudnienie znajdzie ok. 30 inżynierów.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

23.07.2018 Egzekwowanie należności od podmiotów zagranicznych

Jak dochodzić należności od podmiotów zagranicznych? To zależy od tego, czy dłużnik ma siedzibę w którymś z krajów Unii Europejskiej czy... więcej »

22.07.2018 Krajowa administracja skarbowa czyli system nękania podatników

Upłynął już rok, odkąd działa w Polsce KAS. Dlatego też resort finansów pokusił się o podsumowanie jego działalności. Raport został... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE