Firmowe

ISO-Chemie

ISO-CHEMIE to producent tworzyw piankowych, niezbędnych w procesie uszczelniania okien, elewacji itp.

Certyfikat dla Winframer

14-05-18
Drukuj
Liczba komentarzy: 0

SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3" TERAZ CERTYFIKOWANY DLA DOMÓW PASYWNYCH

SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP „TYP 3" firmy ISO-Chemie został wyróżniony przez Instytut Domów Pasywnych Dr. Feist Darmstadt jako „CERTYFIKOWANE KOMPONENTY" i dzięki temu został oficjalnie dopuszczony do montażu elementów okien „przed ścianą" w domach pasywnych.

Instytut Domów Pasywnych, jako jednostka niezależna, bada i certyfikuje przy uwzględnieniu przydatności do zastosowań w domach pasywnych. Produkty posiadające znak jakości „Certyfikowane komponenty" tego instytutu, zostały przebadane według jednolitych kryteriów, są porównywalne pod kątem ich wartości oraz posiadają najwyższą jakość energetyczną.

Przekonująca wydajność energetyczna
W celu certyfikacji jako Komponenty dla Domów Pasywnych w kategorii połączenia okienne, system montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej został szeroko przebadany pod wieloma kryteriami przydatności i dopuszczony przez IMA Dresden w klasie wydajności domów pasywnych phB. Przy tym zostało stwierdzone, że ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3" ze względu na swoje szczególne właściwości materiałowe nie tylko sprostał wysokim wymaganiom statycznym, ale również wykazuje wspaniałe wartości w zakresie wydajności energetycznej.

Bardzo dobra grupa przewodności cieplnej i optymalne wartości współczynnika Ψ (Psi)
ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3" składa się z nośnych, izolujących cieplnie kantówek systemowych z wysoko uszczelnionego THERMAPOR'U, które nadają się optymalnie do bezpośredniego montażu systemów okiennych przed warstwą nośną skorupy ściany. Przy tym bardzo dobra grupa przewodności cieplnej kształtek zapewnia perfekcyjną integrację z systemem WDVS oraz optymalne wartości współczynnika Psi. Dzięki temu można zoptymalizować mostki cieplne oraz uzyskać wysokie działanie izolacyjne w obszarze glifów okiennych. Zapobiega to zagrożeniu powstawania pleśni w obszarze połączeń na całym obwodzie otworu okiennego.

Nośność i przenoszenie obciążeń w jednym
Wraz z bardzo dużą gęstością materiału 150 kg/m³ oraz wyśmienitymi właściwościami w zakresie nośności oraz izolacji cieplnej kantówki ISO-TOP WINFRAMER PROFIL SYSTEMOWY nadaje się optymalnie do montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej w domach jedno- i wielorodzinnych, jak również w budownictwie obiektów. Dzięki dużej gęstości posiadają nie tylko bardzo dobrą nośność dla przejmowania obciążeń okna, ale także materiał jest wystarczająco stabilny, aby przenosić wszystkie pozostałe obciążenia na konstrukcję muru. Jeśli montowane są wyjątkowo duże elementy, występują bardzo duże obciążenia skrzydła lub inne dodatkowe wymagania dotyczące statyki lub umocnień, wówczas w celu dodatkowej stabilizacji Profili Systemowych usztywniane są one poprzez ISO-TOP WINFRAMER KONSOLE ALUMINIOWE.

Profesjonalny montaż w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej za pomocą certyfikowanych produktówISO-CHEMIE-Winframer-05-2018
Dotychczas już trzy produkty z ISO³-SYSTEMU USZCZELNIEŃ OKIENNYCH firmy ISO-Chemie zostały wyróżnione jako „CERTYFIKOWANE KOMPONENTY" dla domów pasywnych. To wartościowe wyróżnienie otrzymały także na bazie swoich wyśmienitych wartości energetycznych SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER „TYP 1" oraz wielofunkcyjna taśma uszczelniająca fugi ISO-BLOCO ONE.

Instytut Domów Pasywnych za pomocą certyfikatów na komponenty dla domów pasywnych ujawnia zbadane wartości termiczne produktów. Wartości te są decydujące przy prognozowaniu oszczędności energetycznych za pomocą oprogramowania do bilansów energetycznych, jak np. pakiet projektowy dla domów pasywnych PHPP. Oznacza to niezawodną pomoc dla architektów oraz zapewnienie jakości dla inwestorów budowlanych. Stosowanie komponentów certyfikowanych dla domów pasywnych, jak SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER oraz wielofunkcyjna taśma uszczelniająca ISO-BLOCO ONE, ułatwia projektowanie budynków i w znacznym stopniu przyczynia się do zagwarantowania sprawnej i trwałej funkcjonalności domu pasywnego.

Pozostałe informacje o SYSTEMIE MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3" znajdą Państwo na stronie internetowej www.iso-chemie.pl/winframertyp3.

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

24.05.2018 Dodatek mieszkaniowy już kosztuje nas miliardy

Portal RynekPierwotny.pl przyjrzał się otrzymywanym przez Polaków dofinansowaniom do mieszkania. Dodatek mieszkaniowy pojawił się w 1994 roku.... więcej »

24.05.2018 Anonimizacja przedsiębiorstwa: przeniesienie spółki za granicę

Polski ustawodawca w sposób permanentny zwiększa biurokrację, obowiązki przedsiębiorców oraz wprowadza to coraz większe restrykcje... więcej »

24.05.2018 Różnice kursowe gdy wypłata dywidendy w EURO

Dywidenda nie jest kosztem podatkowym, w związku z czym różnice kursowe powstałe z tytułu jej wypłaty nie mają wpływu na dochód do... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE