Drewno na topie

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
26-02-18

Drewno to materiał niezmiennie ceniony i niezastąpiony w aranżacji wnętrz. Doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi projektami, nadając im wyjątkowy i ekskluzywny charakter. Jednym z efektownych elementów dekoracyjnych są drewniane ramy okienne.

Drewno to niezwykle szlachetny materiał. Na jego wyjątkowy wygląd składają się: unikatowy rysunek słojów i niezrównana głębia koloru. Wykonane z drewna ramy okienne mogą być niezwykle atrakcyjnym elementem wystroju pomieszczeń.

Do produkcji okien drewnianych i drewniano-aluminiowych wykorzystuje się rozmaite gatunki drewna, zarówno krajowe, np. sosna, modrzew, dąb, jak i egzotyczne, takie jak meranti. Każde z nich ma charakterystyczne usłojenie, fakturę i barwę.

Niezliczone możliwości aranżacyjne

- W przypadku okien drewnianych mamy niebywałą swobodę kształtowania wyglądu ram. Dotyczy to zarówno ich kolorystyki, jak i kształtu. Dzięki temu okna z łatwością zostają dostosowane do najbardziej zindywidualizowanych potrzeb. Drewniane profile można zabarwić na wiele odcieni, z zachowaniem naturalnego usłojenia. Do wyboru jest również cała gama lakierów kryjących, pozwalających na uzyskanie jednolitego koloru. Okna drewniane mogą mieć w zasadzie każdy kształt, np. prostokątny, okrągły, wielokątny lub zwieńczony łukiem – mówi Marek Aniśko, kierownik ds. sprzedaży krajowej Inwido Polska/Sokółka Okna i Drzwi.
SOKOLKA-okna2-2018

Do nowoczesnych aranżacji pasują całkowicie płaskie ramy o prostych liniach, np. takie jak w oknach Puro i Puro Passive marki Sokółka Okna i Drzwi. Dostępne są też profile delikatnie zaokrąglone, zastosowane np. w oknach Elite 92 i Thermo 80 oraz drzwiach tarasowych podnoszono-przesuwnych Thermo HS.

Niezwykła wytrzymałość i trwałość

O popularności drewna w aranżacji wnętrz i architekturze decyduje nie tylko piękny wygląd. Ma ono również wiele innych zalet, m.in. odznacza się niezwykłą wytrzymałością konstrukcyjną, nie zmienia wymiarów pod wpływem zmian temperatury, dobrze tłumi hałas i jest bardzo trwałe. Te cechy sprawiają, że znakomicie sprawdza się w produkcji okien i drzwi tarasowych.

- Ramy wykonuje się z drewna klejonego warstwowo. Zazwyczaj składają się z trzech lub czterech warstw z naprzemiennym układem słojów. Dzięki takiej konstrukcji profile są niezwykle stabilne. Pozwala to na wykonanie stolarki nawet w bardzo dużych rozmiarach – mówi Radosław Dąbrowski, dyrektor Serwisu i Obsługi Producentów Domów Inwido Polska/Sokółka Okna i Drzwi.

Nowoczesne technologie produkcji sprawiają, że drewniane ramy są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo od zewnętrznej strony mogą zostać osłonięte aluminiową nakładką. Zabezpiecza ona drewno przed wpływem słońca, deszczu, śniegu oraz zanieczyszczenia powietrza. W takich oknach nie ma potrzeby okresowego odnawiania zewnętrznej powłoki lakierniczej.

SOKOLKA-okna3-2018Przyjazne dla środowiska

Nowoczesne okna drewniane i drewniano-aluminiowe są bardzo energooszczędne. Najlepszą efektywnością energetyczną cechują się te z pakietem 3-szybowym, ciepłymi ramkami dystansowymi i przestrzenią międzyszybową wypełnioną gazem szlachetnym, np. argonem. W ten sposób są wykonane okna i drzwi tarasowe marki Sokółka Okna i Drzwi. Ich współczynnik Uw wynosi 0,8-0,9 W/m2K, a produktów dla budownictwa pasywnego 0,66 W/m2K. Umieszczona po wewnętrznej i zewnętrznej stronie zespolenia szyba niskoemisyjna pokryta jest niewidoczną warstwą tlenków metali szlachetnych, które odbijają ciepło do wnętrza, zatrzymując je w budynku. Jednocześnie szyby przepuszczają energię słoneczną, która jest wykorzystywana do dogrzania pomieszczeń.

 

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

19.06.2018 Korekta deklaracji a sankcje VAT i odsetki podatkowe

Gdy błędy w sporządzonych rozliczeniach wiążą się z zawyżeniem zwrotu podatku albo zaniżeniem zobowiązania podatkowego, te trzeba... więcej »

19.06.2018 Odwrotne obciążenie VAT przy metodzie kasowej

Mały podatnik korzystający z metody kasowej określa obowiązek podatkowy w sposób szczególny, czyli w dacie otrzymania zapłaty. Nie... więcej »

19.06.2018 Spółka komandytowa: przychód kapitałowy u wspólnika z opłat licencyjnych

Podmiotami obowiązanymi do rozliczenia podatku od dochodu spółki komandytowej są jej wspólnicy a nie sama spółka. Od 2018 r. podatnicy CIT... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE