WYWIADY

Velux i energooszczędność

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
17-05-17

W jednym z ostatnich numerów „Gazety Przemysłu Drzewnego" znajdziemy wywiad z Jackiem Siwińskim, dyrektorem generalnym Velux Polska. Jej treść najkrócej można ująć w słowach: „rosną oczekiwania w zakresie energooszczędności". Rozmówca podsumowuje sytuację firmy w roku ubiegłym, jednak interesujących wątków jest znacznie więcej. Wskazuje też bowiem na znaczenie polskich fabryk grupy i ich specyfikę. Wielokrotnie jednak nawiązuje do kluczowego tematu rozmowy, stwierdzając m.in.: „Bardzo ważnym kierunkiem, który w dużym stopniu wpływa na rynek oraz innowacyjność i rozwój oferty produktowej jest energooszczędność. Inwestor indywidualny dąży do ograniczenia kosztów związanych ze zużyciem energii i szuka rozwiązań, które mu to zapewniają, w tym bardziej energooszczędnej stolarki okiennej".
Przyszłość branży stolarki jest często rozpatrywanym ostatnio tematem na różnych spotkaniach branżowych i w mediach. Do tego tematu ustosunkowuje się również Jacek Siwiński. „Niewątpliwie jedną z największych szans dla rynku stolarki jest potencjał renowacji istniejących budynków, w tym ok. 3,5 mln domów jednorodzinnych, które mają już swój wiek i nie spełniają obecnych standardów energooszczędności, a przy tym są główną przyczyną smogu w Polsce" - zaznacza.
Zapytany zaś o przyszłość firmy dodaje: „Planujemy zwiększać efektywność produkcji i nadal rozwijać eksport. Polska jest ważnym ogniwem w systemie produkcyjnym Grupy i dlatego nie można wykluczyć dalszych inwestycji w przyszłości".

Artykuł opublikowano w pierwszym majowym „Gazecie Przemysłu Drzewnego".

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

21.03.2018 Konsekwencje błędnego rozliczenia VAT od usług budowlanych

Co się stanie, gdy sprzedawca naliczy VAT na fakturze, która tego podatku nie powinna zawierać? Podatek ten jest zobowiązany zapłacić do... więcej »

21.03.2018 Wszczęcie "podstępem" postępowania karnego skarbowego

Fiskus musi informować podatnika o swoich działaniach, a nie go zaskakiwać. Tak ostatnio uznał NSA. Sprawa tyczyła się skutecznego... więcej »

21.03.2018 Ulga mieszkaniowa: czym jest remont domu?

W ramach ulgi mieszkaniowej może rozliczyć m.in. remont domu, czyli prace remontowe mające miejsce w bryle budynku mieszkalnego, w tym także... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE