WYWIADY

Velux i energooszczędność

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
17-05-17

W jednym z ostatnich numerów „Gazety Przemysłu Drzewnego" znajdziemy wywiad z Jackiem Siwińskim, dyrektorem generalnym Velux Polska. Jej treść najkrócej można ująć w słowach: „rosną oczekiwania w zakresie energooszczędności". Rozmówca podsumowuje sytuację firmy w roku ubiegłym, jednak interesujących wątków jest znacznie więcej. Wskazuje też bowiem na znaczenie polskich fabryk grupy i ich specyfikę. Wielokrotnie jednak nawiązuje do kluczowego tematu rozmowy, stwierdzając m.in.: „Bardzo ważnym kierunkiem, który w dużym stopniu wpływa na rynek oraz innowacyjność i rozwój oferty produktowej jest energooszczędność. Inwestor indywidualny dąży do ograniczenia kosztów związanych ze zużyciem energii i szuka rozwiązań, które mu to zapewniają, w tym bardziej energooszczędnej stolarki okiennej".
Przyszłość branży stolarki jest często rozpatrywanym ostatnio tematem na różnych spotkaniach branżowych i w mediach. Do tego tematu ustosunkowuje się również Jacek Siwiński. „Niewątpliwie jedną z największych szans dla rynku stolarki jest potencjał renowacji istniejących budynków, w tym ok. 3,5 mln domów jednorodzinnych, które mają już swój wiek i nie spełniają obecnych standardów energooszczędności, a przy tym są główną przyczyną smogu w Polsce" - zaznacza.
Zapytany zaś o przyszłość firmy dodaje: „Planujemy zwiększać efektywność produkcji i nadal rozwijać eksport. Polska jest ważnym ogniwem w systemie produkcyjnym Grupy i dlatego nie można wykluczyć dalszych inwestycji w przyszłości".

Artykuł opublikowano w pierwszym majowym „Gazecie Przemysłu Drzewnego".

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

 

Newsy

23.10.2017 Pokolenie 55+ zwiększa zakupy w internecie

Zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością i to zarówno wśród młodszych, jak i pośród dojrzałych kupujących. Z danych... więcej »

23.10.2017 Czego najczęściej dotyczą porady prawne dla studentów?

Praktyka Akademickiej Poradni Prawnej na Uniwersytecie Warszawskim dowodzi, że udzielane studentom porady prawne najczęściej mają związek... więcej »

23.10.2017 Bezpieczeństwo żywności na świecie: Indeks 2017

Polska zajmuje 27 miejsce pośród 113 krajów monitorowanych przez Światowy Indeks Bezpieczeństwa Żywnościowego. Tym samym znajduje się w... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE