WYWIADY

Velux i energooszczędność

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
17-05-17

W jednym z ostatnich numerów „Gazety Przemysłu Drzewnego" znajdziemy wywiad z Jackiem Siwińskim, dyrektorem generalnym Velux Polska. Jej treść najkrócej można ująć w słowach: „rosną oczekiwania w zakresie energooszczędności". Rozmówca podsumowuje sytuację firmy w roku ubiegłym, jednak interesujących wątków jest znacznie więcej. Wskazuje też bowiem na znaczenie polskich fabryk grupy i ich specyfikę. Wielokrotnie jednak nawiązuje do kluczowego tematu rozmowy, stwierdzając m.in.: „Bardzo ważnym kierunkiem, który w dużym stopniu wpływa na rynek oraz innowacyjność i rozwój oferty produktowej jest energooszczędność. Inwestor indywidualny dąży do ograniczenia kosztów związanych ze zużyciem energii i szuka rozwiązań, które mu to zapewniają, w tym bardziej energooszczędnej stolarki okiennej".
Przyszłość branży stolarki jest często rozpatrywanym ostatnio tematem na różnych spotkaniach branżowych i w mediach. Do tego tematu ustosunkowuje się również Jacek Siwiński. „Niewątpliwie jedną z największych szans dla rynku stolarki jest potencjał renowacji istniejących budynków, w tym ok. 3,5 mln domów jednorodzinnych, które mają już swój wiek i nie spełniają obecnych standardów energooszczędności, a przy tym są główną przyczyną smogu w Polsce" - zaznacza.
Zapytany zaś o przyszłość firmy dodaje: „Planujemy zwiększać efektywność produkcji i nadal rozwijać eksport. Polska jest ważnym ogniwem w systemie produkcyjnym Grupy i dlatego nie można wykluczyć dalszych inwestycji w przyszłości".

Artykuł opublikowano w pierwszym majowym „Gazecie Przemysłu Drzewnego".

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

 

Newsy

23.06.2017 Warunki zabudowy: kiedy nasz teren ma odpowiedni dostęp do drogi publicznej? Cz.III

W tej części poradnika omówiono problemy związane z uzależnianiem przez organ administracji wydania warunków zabudowy od połączenia... więcej »

23.06.2017 Kradzież pieniędzy można rozliczyć w kosztach podatkowych!

Czy kradzież firmowych pieniędzy można zaliczyć do kosztów podatkowych? Tak, o ile podatnik dołożył wszelkich starań, aby proceder ten nie... więcej »

23.06.2017 Samochód zastępczy daje pełne prawo do odliczenia VAT bez ewidencji?

Samochody traktowane jako osobowe w VAT, które są wyłącznie oddawane w najem czy dzierżawę, dają pełne prawo do odliczenia tego podatku... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE