WYWIADY

Velux i energooszczędność

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
17-05-17

W jednym z ostatnich numerów „Gazety Przemysłu Drzewnego" znajdziemy wywiad z Jackiem Siwińskim, dyrektorem generalnym Velux Polska. Jej treść najkrócej można ująć w słowach: „rosną oczekiwania w zakresie energooszczędności". Rozmówca podsumowuje sytuację firmy w roku ubiegłym, jednak interesujących wątków jest znacznie więcej. Wskazuje też bowiem na znaczenie polskich fabryk grupy i ich specyfikę. Wielokrotnie jednak nawiązuje do kluczowego tematu rozmowy, stwierdzając m.in.: „Bardzo ważnym kierunkiem, który w dużym stopniu wpływa na rynek oraz innowacyjność i rozwój oferty produktowej jest energooszczędność. Inwestor indywidualny dąży do ograniczenia kosztów związanych ze zużyciem energii i szuka rozwiązań, które mu to zapewniają, w tym bardziej energooszczędnej stolarki okiennej".
Przyszłość branży stolarki jest często rozpatrywanym ostatnio tematem na różnych spotkaniach branżowych i w mediach. Do tego tematu ustosunkowuje się również Jacek Siwiński. „Niewątpliwie jedną z największych szans dla rynku stolarki jest potencjał renowacji istniejących budynków, w tym ok. 3,5 mln domów jednorodzinnych, które mają już swój wiek i nie spełniają obecnych standardów energooszczędności, a przy tym są główną przyczyną smogu w Polsce" - zaznacza.
Zapytany zaś o przyszłość firmy dodaje: „Planujemy zwiększać efektywność produkcji i nadal rozwijać eksport. Polska jest ważnym ogniwem w systemie produkcyjnym Grupy i dlatego nie można wykluczyć dalszych inwestycji w przyszłości".

Artykuł opublikowano w pierwszym majowym „Gazecie Przemysłu Drzewnego".

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

23.07.2018 Egzekwowanie należności od podmiotów zagranicznych

Jak dochodzić należności od podmiotów zagranicznych? To zależy od tego, czy dłużnik ma siedzibę w którymś z krajów Unii Europejskiej czy... więcej »

22.07.2018 Krajowa administracja skarbowa czyli system nękania podatników

Upłynął już rok, odkąd działa w Polsce KAS. Dlatego też resort finansów pokusił się o podsumowanie jego działalności. Raport został... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE