RAPORTY I ANALIZY

Polacy jednorodzinni

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
27-12-17

W ramach kampanii: Nie trać energii przeprowadzono badanie, które posłużyło do opracowania raportu: „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków". Według danych, aż 88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. Jednak wciąż prawie połowa rodaków uważa rozwiązania efektywne energetycznie za trudniejsze w zastosowaniu.
Wśród rozwiązań energooszczędnych obecnie najpopularniejsze są: wełna skalna (28 proc.), okna trzyszybowe (24 proc.) i elektroniczne termostaty grzejnikowe (19 proc.). Na dalszych miejscach plasują się rolety zewnętrzne (18 proc.) i bloczki z betonu komórkowego o wysokiej izolacyjności termicznej (13 proc.). Mniejszym zainteresowaniem cieszą się odnawialne źródła energii, zdalne sterowanie roletami, oświetleniem i inteligentne sterowanie ogrzewaniem. 32 proc. badanych uznało, że w ich mieszkaniu lub domu nie znalazłoby się żadne z powyższych rozwiązań.

Warto wspomnieć, że aż 82 proc. Polaków chce mieszkać w domach jednorodzinnych o powierzchni 100  -200 m2, przy czym 25 proc. w mieście, a 57 proc. na obrzeżach.

Organizatorami kampanii: Nie trać energii są firmy: Danfoss, H+H, Rockwool i Velux.

Więcej informacji o raporcie - na stronie www.nietracenergii.pl.

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

21.03.2018 Konsekwencje błędnego rozliczenia VAT od usług budowlanych

Co się stanie, gdy sprzedawca naliczy VAT na fakturze, która tego podatku nie powinna zawierać? Podatek ten jest zobowiązany zapłacić do... więcej »

21.03.2018 Wszczęcie "podstępem" postępowania karnego skarbowego

Fiskus musi informować podatnika o swoich działaniach, a nie go zaskakiwać. Tak ostatnio uznał NSA. Sprawa tyczyła się skutecznego... więcej »

21.03.2018 Ulga mieszkaniowa: czym jest remont domu?

W ramach ulgi mieszkaniowej może rozliczyć m.in. remont domu, czyli prace remontowe mające miejsce w bryle budynku mieszkalnego, w tym także... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE