RAPORTY I ANALIZY

Polacy jednorodzinni

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
27-12-17

W ramach kampanii: Nie trać energii przeprowadzono badanie, które posłużyło do opracowania raportu: „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków". Według danych, aż 88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. Jednak wciąż prawie połowa rodaków uważa rozwiązania efektywne energetycznie za trudniejsze w zastosowaniu.
Wśród rozwiązań energooszczędnych obecnie najpopularniejsze są: wełna skalna (28 proc.), okna trzyszybowe (24 proc.) i elektroniczne termostaty grzejnikowe (19 proc.). Na dalszych miejscach plasują się rolety zewnętrzne (18 proc.) i bloczki z betonu komórkowego o wysokiej izolacyjności termicznej (13 proc.). Mniejszym zainteresowaniem cieszą się odnawialne źródła energii, zdalne sterowanie roletami, oświetleniem i inteligentne sterowanie ogrzewaniem. 32 proc. badanych uznało, że w ich mieszkaniu lub domu nie znalazłoby się żadne z powyższych rozwiązań.

Warto wspomnieć, że aż 82 proc. Polaków chce mieszkać w domach jednorodzinnych o powierzchni 100  -200 m2, przy czym 25 proc. w mieście, a 57 proc. na obrzeżach.

Organizatorami kampanii: Nie trać energii są firmy: Danfoss, H+H, Rockwool i Velux.

Więcej informacji o raporcie - na stronie www.nietracenergii.pl.

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

Austria - 12.4%
Arabia Saudyjska - 8.1%
Bułgaria - 1.6%
Czechy - 6.7%
Francja - 10.6%
Grecja - 0.9%
Hiszpania - 1.5%
Maroko - 2.6%
Rosja - 32.1%
Stany Zjednoczone Ameryki - 2.6%
Szwecja - 4.6%
Turcja - 3.4%
Wielka Brytania - 4.6%
Włochy - 8.3%

 

Newsy

17.01.2018 Ochrona danych osobowych kontra przedsiębiorca

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych, które wchodzi w życie już niebawem, bo w maju, nakłada sporo nowych obowiązków na... więcej »

16.01.2018 Inwestycja w mieszkanie. Rekordowa sprzedaż za gotówkę

Inwestycja w mieszkanie coraz częściej w gotówce? Tak przynajmniej wynika z danych przedstawionych przez Open Finance. Okazuje się, że na... więcej »

16.01.2018 Jak roboty zmienią pracę w księgowości?

EY opublikował wyniki badania „Robot w służbie księgowości”. 67% jego respondentów jest przekonanych, że nowe technologie będą miały... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE