RAPORTY I ANALIZY

Rozwój branży

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
16-11-16

Na portalu „Rzeczpospolitej" znajdziemy m.in. artykuł: Okna otwierają się na wielki świat. Zawiera on prognozę rozwoju rynku stolarki budowlanej zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w kontekście eksportu tych wyrobów.

Otóż w 2023 r. światowy rynek drzwi i okien ma być wart 250 mld dolarów, przy założeniu że średni wzrost wartości względem 2016 r. wyniesie ok. 6 procent. – informuje GM Insights. Popyt na stolarkę otworową rośnie, bo gospodarka – a z nią branża budowlana – wychodzi z kryzysu. Na większe zapotrzebowanie wpływają m.in.: wychodzenie branży budowlanej z kryzysu, lepsza koniunktura konsumencka oraz przyśpieszająca urbanizacja, zwłaszcza w krajach słabo rozwiniętych.

Duże znaczenie mają dla polskich producentów również zamówienia publiczne. Według TMR skokowo rośnie też globalny popyt na energooszczędne okna, do czego przyczyniają się nie tylko oszczędności, ale i zmiany regulacyjne w takich krajach jak Chiny, USA oraz w Unii Europejskiej. Ministerstwo Rozwoju w ramach projektu promocji polskich firm na rynkach zagranicznych „Go to Brand" na lata 2017–2019 wybrało 12 branż, którym będzie pomagać rozwijać się za granicą. Jedną z nich jest budowa i wykańczanie budowli.

Artykuł opublikowany został na portalu: rp.pl

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

 

Newsy

24.07.2017 Apartamenty nad morzem. Osiedle Okrzei Sopot

Sopot. Ulica Okrzei, około 400 metrów od sopockiej plaży. Pod tym właśnie adresem wznosi się nowa inwestycja mieszkaniowa Invest Komfort.... więcej »

24.07.2017 Nieruchomości firmy na cele prywatne w podatku VAT

Przekazanie nieruchomości firmowej na cele prywatne wiąże się z rozliczeniem od tej czynności podatków. Najboleśniejszy może być VAT. Bo... więcej »

24.07.2017 Podróż służbowa samochodem pracownika: kilometrówka to nie tylko paliwo

Czy pracodawca może zaliczać do kosztów uzyskania przychodu dokonywane przez pracowników wydatki na podróż służbową odbytą własnym... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE