RAPORTY I ANALIZY

Rozwój branży

Drukuj
Liczba komentarzy: 0
16-11-16

Na portalu „Rzeczpospolitej" znajdziemy m.in. artykuł: Okna otwierają się na wielki świat. Zawiera on prognozę rozwoju rynku stolarki budowlanej zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w kontekście eksportu tych wyrobów.

Otóż w 2023 r. światowy rynek drzwi i okien ma być wart 250 mld dolarów, przy założeniu że średni wzrost wartości względem 2016 r. wyniesie ok. 6 procent. – informuje GM Insights. Popyt na stolarkę otworową rośnie, bo gospodarka – a z nią branża budowlana – wychodzi z kryzysu. Na większe zapotrzebowanie wpływają m.in.: wychodzenie branży budowlanej z kryzysu, lepsza koniunktura konsumencka oraz przyśpieszająca urbanizacja, zwłaszcza w krajach słabo rozwiniętych.

Duże znaczenie mają dla polskich producentów również zamówienia publiczne. Według TMR skokowo rośnie też globalny popyt na energooszczędne okna, do czego przyczyniają się nie tylko oszczędności, ale i zmiany regulacyjne w takich krajach jak Chiny, USA oraz w Unii Europejskiej. Ministerstwo Rozwoju w ramach projektu promocji polskich firm na rynkach zagranicznych „Go to Brand" na lata 2017–2019 wybrało 12 branż, którym będzie pomagać rozwijać się za granicą. Jedną z nich jest budowa i wykańczanie budowli.

Artykuł opublikowany został na portalu: rp.pl

Opcja komentowania dostępna jest tylko dla zalogowanych Czytelników. Panel logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

POLECAMY

Kalendarium

SONDA

W jakich krajach, poza Niemcami, są najlepsze perspektywy wzrostu eksportu polskiej stolarki otworowej?

 

Newsy

26.05.2017 Sprzedaż mieszkania w Warszawie III-IV 2017

105 dni – tyle wynosił na przestrzeni marca i kwietnia średni czas oczekiwania na sprzedaż mieszkania w Warszawie – wynika z cyklicznego... więcej »

26.05.2017 Wydatki na remont garażu to także własne cele mieszkaniowe?

Aby zwolnić pieniądze ze sprzedaży nieruchomości z podatku dochodowego, trzeba je przeznaczyć na własne cele mieszkaniowe. Tymi jest m.in.... więcej »

26.05.2017 Reverse charge w usługach budowlanych wykończy firmy?

Wprowadzenie odwróconego VAT na usługi budowlane może pogorszyć przepływy pieniężne w firmie. Wskutek takich działań bowiem VAT od... więcej »

źródło: eGospodarka.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

LOGOWANIE